Žebříček 25 nejžádanějších obchodních hráčů MLB pro offseason 2026–2027

Do play-off MLB se v roce 2026 probojovaly už jen čtyři týmy, které stále bojují o titul ve World Series. Zbylých 26 klubů se už soustředí na příští sezonu.

Volný trh hráčů je v příští sezoně slabý a za esem Tarikem Skubalem nenásleduje mnoho kvalitních jmen. To by mohlo znamenat aktivnější zimu plnou obchodů. Na druhou stranu nejistotu vnáší blížící se jednání o kolektivní smlouvě a případná stávka hráčů, takže není jasné, jak léto po sezoně vlastně bude vypadat.

Pokud se však přece jen odehraje něco jako tradiční přestupní období, na seznamu jsme vybrali 25 hráčů, kteří by se mohli stěhovat. Jde o směs spekulativních kandidátů a jmen, která se už objevovala v řečech o přestupech. Při výběru jsme zohlednili pravděpodobnost, že hráč změní působiště. Při řazení jsme pak brali v úvahu zbývající roky smlouvy, plat a očekávaný přínos v roce 2027.

Pozice 25–24

25. Matt Chapman, třetí nadhazovač, San Francisco Giants (33 let)
Statistiky: 84 zápasů, 97 OPS+, .235/.324/.368, 26 XBH (7 HR), 2,7 WAR
Smlouva: 4 roky, zbývá 100,7 mil. USD

Zatímco Rafael Devers, Willy Adames a Jung Hoo Lee jsou obecně považováni za nepřestupovatelné, Chapman je jediný drahý zkušený hráč, kterého by Giants mohli vyměnit. Mohli by přitom vycházet z loňského obchodu s Nolanem Arenadem. V srpnu podstoupil operaci třísla a břišní kýly, která ukončila jeho sezonu, ale na začátek příštího ročníku by měl být připraven.

24. Ozzie Albies, druhý baseman, Atlanta Braves (29 let)
Statistiky: 162 zápasů, 87 OPS+, .237/.293/.392, 50 XBH (22 HR), 1,4 WAR
Smlouva: klubová opce 7 mil. USD na rok 2027

Albies celou desetiletou kariéru strávil v Braves. Nasbíral 25,7 WAR, čtyřikrát byl vybrán do All-Star a dvakrát získal cenu Silver Slugger. Síla jeho úderů zůstala i letos, ale za poslední dva roky má v 1 350 pálkařských vystoupeních průměrných 88 OPS+ a výdělečnost .299. Braves tak mohou být připraveni se s ním rozloučit v rámci širší přestavby.

Pozice 23–22

23. Griffin Jax, nadhazovač, Tampa Bay Rays (31 let)
Statistiky: 34 startů/23 startů, ERA 3,53, WHIP 1,18, 116 K, 112,1 IP, 0,7 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2027 (odhad na rok 2027: 5,7 mil. USD)

Po čtyřech sezonách patřil Jax k nejlepším nasazovaným nadhazovačům v lize. Poté se v první plné sezoně za Rays přesunul do rotace. Přišel v roce 2025 v deadline obchodu za Taje Bradleyho. Ve 23 startech měl ERA 3,14, WHIP 1,11 a 106 strikeoutů za 103,2 odehrané innings. Rays ale mají zvyk nabízet nadhazovače s rostoucími arbitrážními platy.

22. Michael Wacha, nadhazovač, Kansas City Royals (35 let)
Statistiky: 32 startů, ERA 3,32, WHIP 1,11, 158 K, 200,2 IP, 4,3 WAR
Smlouva: 1 rok, zbývá 14 mil. USD, klubová opce 14 mil. USD na rok 2028

Na termínu obchodů nikdo nesplnil požadavky Royals na Wachu, ale tuto zimu by ho mohli nabízet aktivněji. Jde o zkušeného startéra s rozumným platem, který po sezoně s účastí v All-Star zůstává na trhu. Čtrnáctiletý veterán vedl AL v počtu odehraných innings (200,2) a jeho 4,3 WAR bylo jeho kariérní maximum.

Pozice 21–20

21. Xavier Edwards, druhý baseman, Miami Marlins (27 let)
Statistiky: 142 zápasů, 108 OPS+, .280/.360/.371, 29 XBH (6 HR), 3,0 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2029 (odhad na rok 2027: 3,5 mil. USD)

Edwards patřil mezi pouhých 11 kvalifikovaných pálkařů s výdělečností nad 10 procent a strikeoutovostí pod 15 procent. Při odpalech s hráči na bodující pozici pálil .321 a ukradl 21 basí z 26 pokusů. Po polovině sezony 2025 přešel z pozice shortstopu na druhou základnu, kde hrál solidně i v obraně. Marlins na termínu obchodů naslouchali nabídkám na něj i na shortstopa Otta Lopeze. Vzhledem k extrémně vysokým požadavkům na Lopeze je Edwards pravděpodobnější obchodní žeton.

20. Trevor Megill, nadhazovač-closer, Milwaukee Brewers (32 let)
Statistiky: 63 zápasů, 30 SV, ERA 2,63, WHIP 0,89, 10,1 K/9, 1,8 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2027 (odhad na rok 2027: 8,0 mil. USD)

Megill má rychlou střelu, která dosahuje trojciferných rychlostí, a knuckle curve s mírou zásahů 46,5 procenta. Byl jedním z nejdominantnějších closerů v lize, když z 33 příležitostí proměnil 30 save. Za poslední tři sezony má ERA 2,61, WHIP 1,00 a 10,4 K/9 a 81 save ve 161 zápasech. Brewers mají tradici prodávat closery dříve, než se stanou drahými, jako se to stalo s Joshem Haderem a Devinem Williamsem.

Pozice 19–18

19. Shane McClanahan, nadhazovač, Tampa Bay Rays (29 let)
Statistiky: 24 startů, ERA 3,36, WHIP 1,12, 106 K, 118,0 IP, 1,4 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2027 (odhad na rok 2027: 6,6 mil. USD)

Rays měli v roce 2026 jen čtyři hráče s platem nad 6 mil. USD a patřili k týmům s čtvrtým nejnižším rozpočtem na platy v lize. McClanahan je proto zjevný obchodní žeton před posledním rokem arbitráže. Dvojnásobný All-Star se po sezoně 2025, kterou vynechal kvůli operaci Tommy John, vrátil v dobré formě. Má ERA 3,10, WHIP 1,11 a 562 strikeoutů za 522,2 kariérních innings.

18. George Kirby, nadhazovač, Seattle Mariners (28 let)
Statistiky: 30 startů, ERA 4,33, WHIP 1,40, 148 K, 174,2 IP, 1,4 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2028 (odhad na rok 2027: 9,8 mil. USD)

I po odeslání platu Luise Castilla na termínu obchodů je pravděpodobné, že Mariners tuto zimu nabídnou některého ze startérů výměnou za ofenzivní posily. Kirby má před sebou dva roky klubové kontroly a slabší rok 2026, proto je ze tří startérů Mariners na seznamu nejméně pravděpodobný. Přesto má stále značnou hodnotu.

Pozice 17–16

17. Ketel Marte, druhý baseman, Arizona Diamondbacks (32 let)
Statistiky: 141 zápasů, 107 OPS+, .249/.316/.432, 56 XBH (22 HR), 2,5 WAR
Smlouva: 4 roky, zbývá 77,8 mil. USD, hráčská opce 11,5 mil. USD na rok 2031

Marte získal v sezoně 2026 právo 10 a 5, takže může jakýkoli obchod zamítnout. Mimo hřiště byla kolem něj ale dost velká turbulence, a tak se zdá, že by možná uvítal změnu prostředí. I v nevydařeném roce podle svých standardů zůstal jedním z nejlepších ofenzivních druhých basemanů v lize.

16. Jacob deGrom, nadhazovač, Texas Rangers (38 let)
Statistiky: 31 startů, ERA 4,20, WHIP 1,14, 201 K, 162,2 IP, 1,7 WAR
Smlouva: 1 rok, zbývá 37 mil. USD

Rangers na termínu obchodů údajně požádali deGroma, aby se vzdal plného práva veta na obchod, ale odmítl. To ale neznamená, že svůj postoj nezmění, pokud klub tuto zimu začne se přestavbou. Je v posledním roce své pětileté smlouvy na 185 milionů dolarů, a ta tak už není takovou překážkou jako před rokem nebo dvěma.

Pozice 15–14

15. Corey Seager, shortstop, Texas Rangers (32 let)
Statistiky: 102 zápasů, 112 OPS+, .227/.312/.424, 36 XBH (20 HR), 3,2 WAR
Smlouva: 5 let, zbývá 157,5 mil. USD

Roční plat 31,5 milionu dolarů na dalších pět sezon spolu s jeho dlouhou zdravotní historií ztíží Rangers jeho přesun. Když je zdravý, zůstává hvězdou. Tenký trh shortstopů ve volné agentuře přesune pozornost na obchodní trh. Tým, který nechce zaplatit vysokou cenu za hráče typu Zacha Netoa nebo Lopeze, může jako alternativu převzít Seagerův plat za nižší cenu.

14. Isaac Paredes, třetí baseman, Houston Astros (27 let)
Statistiky: 155 zápasů, 127 OPS+, .262/.360/.447, 53 XBH (25 HR), 4,0 WAR
Smlouva: klubová opce 13,4 mil. USD na rok 2027

Astros stojí na rozcestí. Rotace potřebuje přestavbu a stárnoucí hvězdy jako Jose Altuve a Carlos Correa se blíží konci. Dva klíčové pálkaři, Paredes a Jeremy Peña, se přibližují volné agentuře. Větší přestavba by dávala smysl, ale i kdyby klub jen doladil sestavu, je Paredes logickým kandidátem na přesun vzhledem k přeplněné infield pozici a jednomu zbývajícímu roku kontroly.

Pozice 13–12

13. Steven Kwan, outfielder, Cleveland Guardians (29 let)
Statistiky: 151 zápasů, 110 OPS+, .282/.382/.349, 27 XBH (3 HR), 5,3 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2027 (odhad na rok 2027: 11,3 mil. USD)

Kwan byl v roce 2026 třetím nejlépe placeným hráčem Guardians s platem 7,725 milionu dolarů a v příští sezoně se jeho plat má vyšplhat výrazně nad 10 milionů. Guardians patří mezi kluby s jedním z nejnižších rozpočtů na platy v lize a Kwan je už léta spekulativním kandidátem na přesun. Před posledním rokem kontroly by jeho výměna zapadla do filozofie klubu. Vzestup Chase DeLautera a příchod Joa Adella navíc zlepšily situaci v outfieldu.

12. Emerson Hancock, nadhazovač, Seattle Mariners (27 let)
Statistiky: 25 startů, ERA 3,57, WHIP 1,14, 126 K, 138,2 IP, 2,7 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2030 (odhad na rok 2027: minimální plat)

Před sezonou byl Hancock šestým startérem Mariners, ale když se zranil Bryce Miller, dostal šanci v otvíracím zápase sezony. Bývalá šestá volba draftu této příležitosti využil. V prvních sedmi startech zaznamenal ERA 2,59 za 41,2 innings a zbytek sezony si už místo v rotaci udržel. Jeho čtyři zbývající roky kontroly ho dělají mnohem hodnotnějším, než naznačuje jeho dosavadní bilance.

Pozice 11–10

11. Reid Detmers, nadhazovač, Los Angeles Angels (27 let)
Statistiky: 32 startů, ERA 3,36, WHIP 1,04, 211 K, 185,0 IP, 4,2 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2028 (odhad na rok 2027: 7,5 mil. USD)

Detmers předvedl silnou sezonu v bullpenu Angels v roce 2025, a to po špatném roce předchozím, kdy měl ERA 6,70 za 17 startů. Dostalo se mu tak další šance v rotaci. Skončil v top 10 AL v počtu strikeoutů (211, 4.), odehraných innings (185,0, 6.) a WAR nadhazovačů (4,2, 8.). Jeho hodnota pro tým, který přišel o sto zápasů a dlouho potřebuje přestavbu, nemusí být nikdy vyšší.

10. Logan Gilbert, nadhazovač, Seattle Mariners (29 let)
Statistiky: 32 startů, ERA 3,73, WHIP 1,09, 205 K, 186,0 IP, 3,3 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2027 (odhad na rok 2027: 15,4 mil. USD)

Jednání o prodloužení smlouvy spěla pomalu a volná agentura se blíží po sezoně 2027. Pokud se Mariners rozhodnou unovat jeden ze svých obchodních žetonů v rotaci, mohl by být Gilbert na vrcholu seznamu. Za posledních pět sezon patřil k nejkonzistentnějším startérům v lize. Měl ERA 3,46 a WHIP 1,05 a v průměru zaznamenával 192 strikeoutů a 180 innings za sezonu.

Pozice 9–8

9. Joe Ryan, nadhazovač, Minnesota Twins (30 let)
Statistiky: 27 startů, ERA 3,79, WHIP 1,16, 159 K, 144,2 IP, 2,1 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2027 (odhad na rok 2027: 9,6 mil. USD)

Twins se s Ryanem loni v lednu vyhnuli arbitráži a zároveň do účetnictví přidali 13milionovou vzájemnou opci na rok 2027. Klub si téměř jistě vybere odstupné 100 000 dolarů výměnou za výrazně nižší odhad arbitrážního platu. Ryan ale nakonec může skončit v jiném týmu, pokud se Twins vydají směrem k přestavbě. Loni se drželi Byrona Buxtona a Ryana jako stavebních kamenů, ale po propadu v druhé polovině sezony (29–36) a druhé po sobě jdoucí prohrávající sezoně mohou přijít větší změny.

8. Jeremy Peña, shortstop, Houston Astros (29 let)
Statistiky: 112 zápasů, 124 OPS+, .277/.325/.477, 43 XBH (22 HR), 3,7 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2027 (odhad na rok 2027: 13,1 mil. USD)

Ve chvíli, kdy si Peña v červnu 2025 najal agenta Scotta Borase, výrazně klesla pravděpodobnost dlouhodobého prodloužení smlouvy s Astros, než se hráč dostane na trh. Vyhlídka na otevřenou soutěž v AL West přesvědčila Astros, aby na termínu obchodů neprodávali. Pokud se však nebudou považovat za kandidáty na titul v roce 2027, výměna Peñi, dokud ho nemohou ztratit ve volné agentuře, zůstává na stole.

Pozice 7–6

7. William Contreras, catcher, Milwaukee Brewers (28 let)
Statistiky: 147 zápasů, 108 OPS+, .270/.341/.417, 46 XBH (18 HR), 2,9 WAR
Smlouva: klubová opce 14,5 mil. USD na rok 2027

Brewers mají zvyk obchodovat své hvězdy, když se blíží volná agentura. Příkladem jsou Josh Hader, Corbin Burnes, Devin Williams a Freddy Peralta. To staví i Contrerase do pozice kandidáta na přesun, zejména pokud klub věří, že bývalý velký talent Jeferson Quero je životaschopnou náhradou z vlastních řad.

6. Shea Langeliers, catcher, Athletics (28 let)
Statistiky: 106 zápasů, 118 OPS+, .262/.328/.474, 44 XBH (23 HR), 3,4 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2028 (odhad na rok 2027: 8,7 mil. USD)

Langeliers odehrál úvodní zápas All-Star 2026 a před přestávkou měl OPS .807 a 21 homerunů. Natržení menisku v pravém koleni ho omezilo na 20 zápasů v druhé polovině sezony, ale v září se vrátil do 13 zápasů, aby ukázal potenciálním zájemcům, že je zdravý. Athletics v posledních letech podepsali několik členů svého mladého ofenzivního jádra, Langeliers mezi nimi ale nebyl. Může být článkem, který vymění za zlepšení jedné z nejslabších rotací v lize.

Pozice 5–4

5. Hunter Goodman, catcher, Colorado Rockies (27 let)
Statistiky: 138 zápasů, 115 OPS+, .245/.310/.529, 63 XBH (41 HR), 2,6 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2029 (odhad na rok 2027: 6,2 mil. USD)

Pouze sedm hráčů v lize získalo za poslední dvě sezony více homerunů než Goodman se svými 72. Jeho 41 homerunů letos bylo spolu s Mattem Olsonem z Braves na třetím místě v NL. Na cestách měl výrazně lepší čísla (OPS .882, 25 HR) než doma (OPS .791, 16 HR), takže nejde o případ, kdy by Coors Field nafukoval výkon průměrného hráče. Vyvinul se také v použitelného obránce za deskou, ale jeho pálka bude vždy určovat jeho hodnotu.

Po čtvrté po sobě jdoucí sezoně se 100 prohrami nemusí být pro Rockies nic tabu, když hledají cesty ke zlepšení. Cena bude vysoká vzhledem k jeho zbývající kontrole, ale může jít o nejvlivnější silovou pálku na trhu.

4. Zach Neto, shortstop, Los Angeles Angels (25 let)
Statistiky: 157 zápasů, 118 OPS+, .239/.330/.436, 63 XBH (27 HR), 5,2 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2029 (odhad na rok 2027: 9,8 mil. USD)

Neto má tři sezony za sebou s 20 homeruny, 20 ukradenými basemi a 5,0 WAR. Vyvinul se v jednoho z nejlepších univerzálních shortstopů v lize, ale dostává málo pozornosti, protože hraje za klub, který má za sebou 11 po sobě jdoucích prohraných sezon.

Angels udělali krok k přestavbě tím, že na termínu obchodů vyměnili některé kontrolované hráče, včetně Joseho Soriana, Joa Adella a Ryana Zeferjahna. Dva nejcennější obchodní žetony si ale ponechali: Neta a leváka Reida Detmerse.

Trvalé postavení outsidera a nově nalezená ochota vyměňovat hráče s kontrolou z klubu udělají z Neta jednoho z nejvíce skloňovaných kandidátů na přesun této zimy.

Pozice 3–2

3. Mason Miller, closer, San Diego Padres (28 let)
Statistiky: 66 zápasů, 38 SV, ERA 1,67, WHIP 0,90, 16,6 K/9, 3,1 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2029 (odhad na rok 2027: 8,1 mil. USD)

Padres před termínem obchodů v roce 2026 balancovali mezi nákupním a prodejním režimem. Mason Miller se v těch debatách objevoval jako jeden z hlavních hráčů, kteří by mohli změnit působiště. Nakonec Padres začali nakupovat a přidali Caseyho Mizea a Robbieho Raye.

Vzhledem k tomu, že Adrián Morejón a Jason Adam mohou odejít ve volné agentuře, budou Padres váhat s výměnou svého All-Star closera. Jeho hodnota je ale tak vysoká, že by bylo nerozumné aspoň nenaslouchat nabídkám. Padres ho od Athletics získali za elitního talenta Leo De Vriese. Pokud přijde podobná nabídka nebo tým bude ochoten vydat kontrolovaného startéra, mohl by Miller změnit tým znovu.

2. CJ Abrams, shortstop, Washington Nationals (26 let)
Statistiky: 152 zápasů, 127 OPS+, .261/.336/.497, 67 XBH (33 HR), 5,1 WAR
Smlouva: arbitráž do roku 2028 (odhad na rok 2027: 10,2 mil. USD)

Nationals skončili mezi lídry MLB v počtu zaznamenaných bodů (821, 3.), homerunů (210, 6.) a OPS (.744, 3.). Velkou měrou k tomu přispěl Abrams, jehož výkon se výrazně zlepšil. V roce 2025 měl OPS+ 109, 19 homerunů a 31 ukradených basí a letos zažil první sezonu 30/30 ve své kariéře a 106 RBI, což ho zařadilo na čtvrté místo v NL.

Nationals loni vyměnili startéra MacKenzie Gorea, zatímco se stále snažili vrátit ke konkurenceschopnosti. Mohli by stejný krok udělat s Abramsem, pokud by správný balík talentů zlepšil jejich dlouhodobé vyhlídky natolik, aby ospravedlnil přesun drahé hvězdy.

Pozice 1

1. Ronald Acuña Jr., outfielder, Atlanta Braves (28 let)
Statistiky: 107 zápasů, 118 OPS+, .255/.345/.451, 39 XBH (20 HR), 1,9 WAR
Smlouva: klubová opce 17 mil. USD na roky 2027 a 2028

Když Ronald Acuña Jr. ve 4. zápase NLDS v sedmé směně odpálil odpal na zem, který ukončil inning a nechal běžce na druhé základně, zazněla hlediště plná pískotu. Jeho playoff bilance tak klesla na 3 z 24 a 0 RBI.

Bude to jeho poslední odpal v dresu Braves?

Držitel ceny MVP NL z roku 2023 a tvář franšízy měl dobrou, ale ne skvělou sezonu 2026. Rychlé odstranění fotek Braves z jeho Instagramu hned po vyřazení z playoff vyvolalo spekulace, že by se tuto zimu mohlo rozejít. Díky dvěma rozumným klubovým opcím po 17 milionech dolarů na další dva roky jeho smlouva přidává na hodnotě, místo aby ji snižovala, jako u některých dalších hráčů na tomto seznamu. Cena bude astronomická, ale návrat by mohl přinést jednoho z deseti nejlepších hráčů ligy, pokud se vrátí ke své špičkové výkonnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *